Celem projektu było wykazanie, że upowszechniony pogląd, o możliwości wykorzystania termografii tylko do jakościowej oceny parametrów cieplnych budynków, jest nieuzasadniony.

Przeprowadzone badania, zarówno w warunkach specjalnej komory klimatycznej jak i na rzeczywistych obiektach, pozwoliły wykazać bardzo dobra zgodność wartości gęstości strumienia ciepła mierzonego ciepłomierzem jak i pomiarami termograficznymi.

Wynikiem szerokich prac eksperymentalnych jest monografia pt.: „Ilościowe określanie cieplnych właściwości przegród budowlanych z wykorzystaniem techniki termograficznej”.

Rys. 5 Monografia podsumowująca wyniki badań projektu.

Projekt MNiSW NN 526119133 „Opracowanie zasad ilościowego określania właściwości cieplnych przegród budowlanych z wykorzystaniem techniki termowizyjnej”, 08.11.2007 – 07.11.2010, był realizowany pod kierownictwem dr hab. inż. Aliny Wróbel, prof. AGH przez:

• Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH
  • Wydział Inżynierii Lądowej PK